Verscherpte controle NVWA op stickers en webshops

De Nederlandse Voedsel- en Waren Autoriteit start eind 2015 met het voeren van extra controles op het naleving van nieuwe regels voor stickers. Het doel van deze verandering is om stickers beter leesbaar te maken, waardoor de informatie over producten duidelijker leesbaar wordt. Veranderd met deze nieuwe regels zijn onder andere de weergave van allergene stoffen, lettergrootte en informatievoorziening bij online verkopen.label-flexo

Grotere letters op stickers

Alle verplichte informatie op de stickers moet in een lettergrootte van 1,2 mm beschreven zijn. Bij kleine verpakkingen mag de informatie met een iets kleiner lettergrootte getoond worden, maar deze dienen goed leesbaar te zijn. Bij bijvoorbeeld voedingssupplementen hebben we te maken met veel verplichte informatie en relatief kleine verpakkingen.label-digitaal

Allergenen duidelijker herkenbaar

Naast een groter lettertype dienen allergenen duidelijker herkenbaar gemaakt te worden. Gluten, melk, noten en bepaalde andere stoffen kunnen een allergische reactie veroorzaken bij mensen die daar gevoelig voor zijn. Deze allergene stoffen moeten extra duidelijk op verpakkingen worden weergegeven, zodat ze voor de consumenten sneller en beter zichtbaar zijn.

Informatievoorziening webshops

Ook webshops moeten geloven aan verscherpen van informatie. Consumenten moeten vóór aanschaf van producten voorzien worden van alle informatie zoals men die ook zou zien in de winkel. De Nederlandse Voedsel- en Waren Autoriteit heeft wel aangegeven dat het invoeren van nieuwe regels bij nieuwe wetgeving niet direct gesanctioneerd wordt, maar dat er in het najaar van 2015 welk extra controles worden uitgevoerd.

Het nastreven van de regels door Megaflex in Bladel

Megaflex in Bladel levert ook gedrukte stickers aan verschillende bedrijven binnen de voedselindustrie. Dit zijn bedrijven verschillend van groothandelaars tot aan bakkerijen en groenteverkopers. Megaflex is in deze alleen verantwoordelijk voor het stickers drukken en het leveren hiervan. Het is aan bedrijven zelf om hun etiket aan te passen naar de huidige regelgeving.label-blanco